Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, z całą pewnością poszukujesz rozwiązań, dzięki którym z jednej strony zyskasz możliwość jego rozwoju, a z drugiej zoptymalizujesz koszty, jakie generuje Twoja firma. Istnieje kilka rozwiązań, które dają możliwość jednego i drugiego, a jednym z tych najlepszych jest bez wątpienia leasing. Co to takiego, jakie niesie korzyści i komu jest najbardziej polecany? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy!

Co to jest leasing?

Dla wielu wciąż jest to określenie bardzo tajemnicze, choć nie ma wątpliwości co do tego, jak wielkim zainteresowaniem na całym świecie cieszy się leasing. Co to? Nazywa się nim usługę, w ramach której inwestor może odpłatnie korzystać z danego dobra bez konieczności jego zakupu. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody, z których korzystają zwłaszcza przedsiębiorcy, pragnący zoptymalizować koszty swojej działalności i jednocześnie móc realizować swoje zlecenia przy zachowaniu najwyższych możliwych standardów.

W praktyce wygląda to tak, że leasingobiorca korzysta z samochodu wziętego w leasing i uiszcza w zamian comiesięczną opłatę. Dzięki temu może bez jakichkolwiek ograniczeń korzystać z pojazdu, bez konieczności jego zakupu. Jest to więc ogromna oszczędność, dlatego z leasingu korzysta tak wielu przedsiębiorców. Warto również dodać, że po zakończeniu umowy możliwe jest wykupienie samochodu (za odpowiednio niższą cenę) albo… skorzystanie z leasingu innego samochodu.

Jakie korzyści daje leasing?

Wiesz już, co to leasing, dlatego warto powiedzieć nieco więcej o korzyściach, jakie płyną ze skorzystania z tego rodzaju usługi. A do tych najważniejszych zaliczamy:

  • dostęp do bardzo dużej liczby nowoczesnych samochodów – dzięki temu możesz postawić na dowolną markę albo model auta (od osobowego, przez wersję sportową czy dostawczą), co daje Ci niemal nieograniczone możliwości w zakresie wzmacniania firmowej floty pojazdów;
  • sprawne techniczne samochody – korzystając z leasingu, możesz mieć pewność, że korzystasz z nowych pojazdów, które zapewnią Ci maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo;
  • możliwość skorzystania z używanych aut poleasingowych, które są tańsze i odpowiednio zadbane, dlatego spełniają oczekiwania wielu przedsiębiorców, którzy celem jest cięcie firmowych kosztów;
  • minimum formalności – leasing jest możliwy nawet bez wychodzenia z siedziby firmy, bowiem wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza rezerwacji, który znajdziesz na stronie internetowej firmy;
  • elastyczność oferty – wszelkiego rodzaju limity, długość leasingu czy inne kwestie dostosowywane są w pełni indywidualnie do potrzeb przedsiębiorcy, dlatego możesz cieszyć się usługą szytą na miarę, która z pewnością spełni wszelkie Twoje oczekiwania.

Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

Jeżeli chcesz cieszyć się wszystkimi wymienionymi wyżej korzyściami i mieć pewność, że leasing okaże się dla Ciebie w stu procentach satysfakcjonujący, powinieneś znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje tego typu usługi.

Przede wszystkim sprawdź wszelkie warunki leasingu, dokładnie zapoznaj się z dostępnymi pojazdami i poczytaj opinie dotychczasowych klientów. Wszystko to sprawi, że podpiszesz umowę z cenioną firmą i zyskasz możliwość czerpania wszelkich korzyści, jakie płyną z leasingu.