Marka Hyundai od lat funkcjonuje na rynku motoryzacyjnym i stale poszerza swoją ofertę. Obecnie, w asortymencie firmy pojawiły się miejskie samochody ekologiczne, które są niezwykle wygodne i przyjazne dla środowiska. Najpopularniejszym modelem eko auta marki Hyundai jest Kona, czyli elegancki SUV wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Co więc wyróżnia nowy samochód Hyundai Kona?

Elegancki i niepowtarzalny design

Hyundai Kona to nowoczesny SUV marki, który wyróżnia się niezwykle eleganckim wyglądem. Model ten wyróżnia się smuklejszymi i bardziej wyrafinowanymi liniami, które dodatkowo uwydatniają jego wyjątkowo śmiały wygląd, co właśnie różni go od innych SUV-ów w tej klasie. Samochód posiada osłony ochronne, które przyciągają wzrok każdego. Wyciągnięta maska zakończona jest ostro nad środkową częścią grilla przedniego zaprojektowanego w szerokim, charakterystycznym kształcie, który nadaje nowemu Hyundaiowi Kona mocniejszego wyglądu. Dodatkowo, ostry kształt ulepszonych świateł LED do jazdy dziennej zwraca na siebie uwagę.

Sportową sylwetkę samochodu podkreśla wizualne połączenie zagięć na bokach maski z ostrzejszym, czystszym i bardziej harmonijnym przodem. Elementem, który znacznie się wyróżnia jest niewątpliwie mocno rozbudowany tylny zderzak, który ma chronić nadwozie. Jego solidność jest podkreślona nową dolną osłoną w metalicznym kolorze. Nietuzinkowe są także światła LED, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Mają one oryginalny kształt, który odzwierciedla charakter samochodu. Dodatkowo, nowego Hyundai Kona można dostosować do własnego stylu. W ofercie znajduje się 10 kolorów nadwozia, a każdy z nich doskonale podkreśla sylwetkę auta. Wygląd zewnętrzny można spersonalizować, wybierając opcję dachu i lusterek bocznych w kontrastującym kolorze.

Nowoczesne wnętrze i wyposażenie

Hyundai Kona to nie tylko sportowy i elegancki wygląd zewnętrzny, ale także nowoczesne wnętrze. Zostało ono zaprojektowane tak, aby łączyło w sobie solidność i wyrafinowanie, a nowe funkcje nadążały za odmienionym designem. Jeśli chodzi o technologię, to oferta zaawansowanych funkcji jest ogromna. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest ekran dotykowy, który pozwala kontrolować funkcje samochodu, system informacji i rozrywki oraz nawigację. Można go także połączyć ze smartfonem, aby korzystać z ulubionych aplikacji lub muzyki. Kolejną atrakcją wnętrza jest nowe, nastrojowe oświetlenie, które znajduje się na konsoli środkowej i w przestrzeni na nogi. Nowa Kona jest także dostępna w kilku wersjach kolorystycznych z jednobarwnym czarnym lub dwubarwnym jasnobeżowym wykończeniem wnętrza i skórzaną tapicerką w kolorze khaki.

Łączność i bezpieczeństwo

Nowa Kona jest wyposażona w najnowocześniejsze funkcje łączności, takie jak Bluetooth. Dzięki temu można kierować funkcjami samochodu przy pomocy telefonu lub poleceń głosowych. Aby zapewnić jeszcze większą wygodę, w konsoli centralnej zamontowana jest bezprzewodowa podkładka ładująca dla urządzeń zgodnych ze standardem Qi. Dla bezpieczeństwa wewnątrz samochodu znajduje się funkcja E-call, która pozwala wezwać pomoc w razie wypadku i otworzyć poduszki powietrzne. Z tego udogodnienia można korzystać przez 365 dni w roku.

Dodatkowo, usługa Bluelink sprawia, że nowy Hyundai Kona zyskuje możliwości połączenia z funkcją rozpoznawania mowy online oraz szeroką gamą rozwiązań. Te funkcje znacznie wpływają na łatwość i przyjemność z jazdy. Oprócz tego, dla klientów marki dedykowana jest pięcioletni subskrypcja usług Hyundai LIVE. Każdy użytkownik może również dopasować ustawienia samochodu do siebie. Obecnie, można bowiem zapisać preferencje, takie jak język, ustawienia Bluetooth czy ustawienia nawigacji. Możliwe jest także włączanie i sterowanie ustawieniami klimatyzacji, systemem multimedialnym, podgrzewaniem lusterek oraz kołami kierownicy jedynie przy pomocy poleceń głosowych.