Planując imprezę lub spotkanie ze znajomymi warto wybrać dobrej jakości wina. Istnieje szansa, że znajdziemy takie już w markecie, ale czy na pewno?

Planując imprezę lub spotkanie ze znajomymi warto wybrać dobrej jakości wina. Istnieje szansa, że znajdziemy takie już w markecie, ale czy na pewno? Być może warto udać się do specjalnego sklepu z winami lub winiarni. Zapraszamy do lektury poradnika.

Popularny market – jak znaleźć dobre wina?

Wina białe czy wina musujące – niezależnie od tego, jakiego rodzaju wino chcemy kupić warto udać się najpierw do popularnych marketów. Dlaczego? Ponieważ promocje, które coraz częściej tam znajdziemy są często dobrą okazją na zakup fajnego wina. Jednak warto wiedzieć, jak szukać win dobrych w marketach.

  1. Sprawdź kraj pochodzenia wina – to bardzo ważne, ponieważ jeśli wino pochodzi na przykład z Australii lub innego kraju z daleka, to powinno spełniać dodatkowe wymagania np. zamknięcie na metalową zakrętkę.
  2. Kraj pochodzenia i kraj butelkowania – to również ważne, ponieważ jeśli wino pochodzi z daleka, istnieje problem i obawa, że powstanie choroba korkowa, która źle wpłynie na smak.
  3. Wino czy napój na bazie wina – mało kto wie, że na półkach z winami można znaleźć: napoje na bazie wina, napój „wino-podobny” lub inne kwiatki. Dlatego warto uważnie czytać etykiety!

Sklep wina to idealna alternatywa!

Doskonałą alternatywą dla marketu są profesjonalne sklepy z winami, gdzie obsługa doskonale dobierze wino do okazji. Dodatkowo często można wypróbować smak wina, jeśli na przykład planujemy wesele. To doskonała opcja zarówno, jeśli chcemy kupić wino na mniejsze, jak i na większe okazje.

Największą zaletą takich miejsc jest gwarancja, że wina, które tam znajdziemy są z dobrym winnic z całego świata. Dodatkowo dochodzi do tego profesjonalna obsługa oraz wsparcie podczas zakupów. Wiele osób pomimo tego, że wie o obecności takich sklepów, to i tak wybiera te gorszej jakości wina z marketów. My jednak polecamy bardziej profesjonalne rozwiązanie