Lokalne portale internetowe znalazły swoją nisze i starają się ją właściwie zagospodarować. W świecie mediów społecznościowych i ogromnych portali internetowych niełatwo jednak przyciągnąć uwagę internauty. Nic więc dziwnego, że mniejsze serwisy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich czytelników. Doskonałym przykładem jest tutaj portal Starebabice.info, który skupia się na niemal całej zachodniej części warszawskiej aglomeracji. Co znajdziemy na jego łamach i gdzie szukać najciekawszych informacji?

Wiadomości i informacje z najbliższej okolicy Starych Babic

Nie sposób wymienić wszystkich funkcji, które pełni dziś internet. Sieć stała się miejscem pozyskiwania informacji, komunikacji czy pracy. Rekordy popularności biją oczywiście media społecznościowe i ogromne portale informacyjne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także serwisy streamingowe, które stają się alternatywą dla nieco bardziej klasycznej telewizji. W takiej internetowej rzeczywistości dobrze odnajdują się także portale tematyczne i lokalne, które starają się zagospodarować swoją niszę (obszarową lub tematyczną). Jedną z takich stron jest Starebabice.info, która zajmuje się głównie Starymi Babicami, Ożarowem Mazowieckim czy warszawskim Bemowem. Rdzeniem serwisu są najnowsze wiadomości i informacje z całej zachodniej części stołecznej aglomeracji. Znajdziemy tu także informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń: koncertów, spektakli, inicjatyw społecznych, imprez cyklicznych czy innych zdarzeń. Okazuje się jednak, że serwis ma do zaoferowania swoim użytkownikom znacznie więcej.

Firmy, fachowcy i usługodawcy z zachodniej części stołecznej aglomeracji

Swoje miejsce na łamach serwisu znaleźć mogą także lokalne firmy, które znaleźć możemy pod adresem https://starebabice.info/firmy. Obecność pod tym adresem pozwala im dotrzeć do zupełnie nowych klientów ze swojej bezpośredniej okolicy. Znajdziemy tu również liczne oferty pracy, z których zresztą skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy stołecznej aglomeracji (coraz więcej pracodawców decyduje się bowiem na zdalny model współpracy). Serwis aktywnie działa także we wspomnianych już mediach społecznościowych (na przykład na Facebooku). Jak znaleźć serwis? Wystarczy wpisać jego adres w przeglądarce. Możemy też wpisać frazę „wiadomości Stare Babice” czy „notariusz Stare Babice” i przejść do wyników związanych ze wspomnianą domeną. Warto także dodać, że swoje treści mogą tu zamieszczać sami czytelnicy (na przykład ogłoszenia) – mogą oni także nadsyłać zdjęcia, informacje i wiadomości z regionu, które redakcja wykorzysta podczas tworzenia artykułów.