Szukasz sposobu na wprowadzenie do wnętrza nuty świeżości i oryginalności? Co zatem powiesz na zastosowanie tkaniny tapicerskiej w kwiaty? To bardzo odważny, a zarazem kuszący wybór, który może skutecznie ożywić przestrzeń. Nada jej również unikalny charakter. Musisz jednak wiedzieć, że wkomponowanie tego motywu nie jest łatwe. To właśnie dlatego stworzyliśmy ten krótki poradnik. Skorzystaj z dostępnej w nim wiedzy i sprawdź, jak stworzyć harmonijne i stylowe wnętrze, które będzie przyciągać spojrzenia.

Tkanina tapicerska w kwiaty we wnętrzach – wyrazisty element, z którym się wyróżnisz

Wprowadzenie do wnętrza tkaniny tapicerskiej o motywie kwiatowym to dość odważny wybór. Warto jednak zaryzykować. Jeśli dobrze wkomponujesz ją w aranżację, zyskać możesz akcent o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Wzór ten jest bowiem niezwykle efektowny, a przy tym pozwala się wyróżnić na tle powszechnie stosowanych tkanin jednobarwnych. Tak wyraziste i niepowtarzalne wnętrze z pewnością będzie przyciągać spojrzenia domowników i gości. Za pomocą tkaniny tapicerskiej w kwiaty sprawisz również, że aranżacja nabierze ciepła i przytulności. Tym samym przestrzeń będzie nie tylko gustowna, ale też zapanuje w niej przyjazna atmosfera.

Obecnie wybór tkanin tapicerskich w kwiaty jest naprawdę imponujący. Dostępne wzory mogą przybierać bardzo wyrazisty charakter lub też być bardziej stonowane. To właśnie dlatego materiał ten z powodzeniem wkomponować można nie tylko we wnętrza klasyczne. Może być on również świetnym uzupełnieniem nowoczesnej przestrzeni minimalistycznej. Spójrz np. pod link https://tkaninykaroliny.pl/pl/p/WELUR-TAPICERSKI-Kwiaty-mix-na-czarnym/2444. To bardzo modny wzór kwiatów na czarnym tle nadrukowany na welurze. Zapewni Ci on szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Jednocześnie pozwoli Ci też wyrazić swój indywidualny styl i kreatywność.

Jak w dobrym stylu wprowadzić do wnętrza tkaninę tapicerską w kwiaty?

Tkanina tapicerska w kwiaty to wybór, który musi zostać naprawdę dobrze dopasowany do wnętrza. Tylko wtedy urządzana przestrzeń będzie spójna i atrakcyjna, a nie chaotyczna i przesycona. Od czego zatem zacząć?

Przede wszystkim kieruj się zasadą mniej znaczy więcej. Staraj się więc zachować umiar. Motyw kwiatowy ma urozmaicić wnętrze, a nie je zdominować. Powinien on więc obejmować pojedyncze elementy, np. zestaw wypoczynkowy, a nie okalać całą przestrzeń. Nigdy nie łącz też ze sobą różnych motywów kwiatowych. Nie prezentuje się to zbyt dobrze.

Tkanina tapicerska w kwiaty może zostać wykorzystana jako obicie oraz podczas wytwarzania dodatków tekstylnych, takich jak np. poduszki czy też zasłony. Doskonale sprawdzają się one jako przełamanie monotonii. Co natomiast, jeśli chodzi o wzór?

Może on być prosty lub nieco bardziej skomplikowany. Wszystko zależy tak naprawdę od zastosowanej aranżacji. We wnętrzach klasycznych dozwolone są mocno kolorowe, wyraziste warianty. W nowoczesnych przestrzeniach pod uwagę weź natomiast aktualne trendy i celuj raczej w bardziej stonowaną kolorystykę.