Czy rzeczywiście zimą jesteśmy odcięci do atrakcyjnych gorących wakacyjnych przeżyć? Okazuje się, że nie. Wystarczy tylko spakować plecak lub walizkę i wybrać się do tropikalnego kraju. Ofert turystycznych jest przecież całe mnóstwo i na pewno będziemy mieli, gdzie jechać.

Gdzie Polacy mogą pojechać na wypoczynek do tropików zimą?

Dawno już minęły czasy, gdy nie mieliśmy żadnej możliwości wybrania się zimą na wakacje do ciepłych krajów. Obecnie z uwagi na większe zarobki Polaków i otwieranie się rynków zagranicznych na nasz kraj, mamy dostęp rzeczywiście do bardzo różnych kierunków turystycznych. Wiele osób jednak zastanawia się nad tym, dlaczego w zasadzie mielibyśmy akurat zimą pakować ręcznik plażowy i wybierać się do tropików? Oczywiście odpowiedź jest bardzo prosta. Najzwyczajniej w świecie nie każdy z nas będzie tolerować to, jaką aurę w Polsce oferuje nam zima. Z reguły przecież jest szaro i na palcach jednej ręki można policzyć słoneczne dni. Jeżeli możemy liczyć na małe ocieplenie, to wtedy znowu pada deszcz. Nie każdy więc w efekcie będzie bardzo dobrze znosić mrozy. Są osoby, które po prostu nie mogą wytrzymać bez słońca. Dlatego, gdy tylko pojawia się słońce, od razu uruchamia się u takich ludzi dobry nastrój. Trzeba oczywiście z drugiej strony wiedzieć, do jakich konkretnych krajów najlepiej się udać, abyśmy mogli najbardziej skorzystać i wykorzystać maksymalnie nasz urlop. Bardzo dobrym kierunkiem na pewno będą Filipiny albo Meksyk, czy też Tajlandia. Tu w ostatnich latach można spotkać bardzo dużą ilość Polaków, którzy cenią sobie przepiękne plaże no i oczywiście optymalne ceny.

Wybierając się do tropików, zawsze musisz mieć przy sobie ręcznik plażowy?

Jeżeli wybierzemy którąś z tych lokalizacji, to możemy być pewni, że w styczniu albo w lutym będziemy mieli gwarantowany komfort termiczny. To, o czym szczególnie mówią polscy turyści po przyjeździe do Polski, gdy odwiedzili Filipiny, to prawdziwie rajskie plaże. Tu temperatura oscyluje średnio wokół 25,5°C. Jest to więc idealne rozwiązanie, jeżeli codziennie chcesz zabierać ze sobą ręcznik plażowy i wygrzewać się na przepięknej plaży. Oczywiście jest to także dobra oferta dla osób, które uprawiają rekreacyjną turystykę i chcą poznawać ciekawe zakątki archipelagu. Nieco bardziej umiarkowane temperatury można mieć oferowane w Meksyku. W styczniu odnotowuje się tu od 19°C do 25°C no i czasami może popadać. Dobrą opcją będzie także Tajlandia z Birmą. Tu nie brakuje dzikich plaż, a temperatura w zależności od tego, do jakiego regionu trafimy, to 25 do aż 34°C.