W przestrzeni biurowej musisz zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność. Aranżacja biura powinna przede wszystkim uwzględniać wszystkie zasady BHP. Prawidłowe miejsce do pracy musi spełniać wymogi ergonomii. Jak urządzić biuro tak, aby sprzyjało jak największej efektywności Twoich pracowników? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by prawidłowo zaaranżować przestrzeń biurową.

Od czego zacząć urządzanie biura?

Na samym początku urządzania biura zastanów się, kto z kim będzie komunikował się najczęściej. Pomoże to przy przydzielaniu pracownikom pokoi. Kolejnym krokiem jest wybór kolorystyki biura: pamiętaj o efektach wywoływanych przez konkretne kolory – na przykład pastelowe barwy zapewnią koncentrację i wyciszenie. Następnie pomyśl o pozytywnie wpływających na samopoczucie akcentach takich jak rośliny. Zadbaj także o gadżety firmowe. Elementy te pomogą wzmocnić wizerunek silnej marki. Na końcu urządzania biura, warto kupić różnorodne artykuły biurowe, niezbędne do wykonywania pracy. Nie możesz zapomnieć o wyposażeniu swoich pracowników w artykuły papiernicze. Konieczne będą długopisy, ołówki, karteczki samoprzylepne, notesy, segregatory, kostki papierowe… Przedmioty te to pewność, że pracownicy zanotują najważniejsze informacje, zarchiwizują dokumenty i zapiszą potrzebne numery telefonów. Pamiętaj również o zaopatrzeniu do przestrzeni socjalnej – warto kupić kawę, herbatę i przede wszystkim wodę.

Istotne elementy wyposażenia nowoczesnego biura

Dobre biuro to biuro wyposażone w wysokiej jakości urządzenia biurowe. Ułatwiają one codzienną pracę, pomagając przy przekazywaniu informacji, tworzeniu i przetwarzaniu różnorodnych dokumentów, a także łączeniu się z klientami. Wśród najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się w nowoczesnym biurze, znajdują się na pewno urządzenia takie jak drukarki, niszczarki, bindownice czy coraz bardziej potrzebne, modne tablice interaktywne. Wiele z tych artykułów zakupić możesz, korzystając z oferty B2B platformy zakupowej MerXu wspierającej przedsiębiorców, działającej na pięciu rynkach: czeskim, estońskim, litewskim, polskim i słowackim.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, pracownicy muszą mieć dostęp do odpowiednich artykułów BHP – przede wszystkim sprawnych gaśnic. Bardzo ważna jest także kompletna apteczka pierwszej pomocy. Wyposażenie nowoczesnego biura nie należy do najprostszych zadań, jednak dzięki wyraźnie spisanym zasadom ergonomii i BHP będziesz wiedział, jakie produkty wybrać. Zamów je przez internet i zaoszczędź czas oraz pieniądze.