Obecne czasy dość mocną presję wywierają na nasz wygląd zewnętrzny. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób w końcu zapisało się na siłownię i chcą wyćwiczyć bicepsy za wszelką cenę. Jednak jak się okazuje, samodzielne wypady na siłownię nie zawsze przynoszą efekty. Kolejnym krokiem jest sięgnięcie po pomoc trenera personalnego. Dlaczego warto to zrobić i czym powinien charakteryzować się dobry trener personalny?

Osobisty trener personalny – dlaczego warto z nim ćwiczyć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym? Otóż jest to kwestia osobista każdego człowieka, jednak warto zauważyć, że treningi personalne pod okiem profesjonalisty mogą przynieść sporo korzyści i to nie tylko w naszej sylwetce. Trener personalny układa plan treningowy optymalny do aktualnych możliwości sprawnościowych ćwiczącego kierując się określonymi celami treningowymi tj; wysmuklenie sylwetki, rekompozycja składu ciała czy rozwiązywanie problemów układu ruchu. Ponadto, wykwalifikowany, trener nauczy nas, jak dokładnie wykonywać ćwiczenia, tak by przynosiły wymierne korzyści oraz były dla nas bezpieczne. Nierzadko zdarza się, że trenerzy personalni wpierw przeprowadzają dokładny wywiad z osobą chętną na ćwiczenia. Chcą znać preferencje osoby ćwiczącej, zdrowotne przeciwwskazania oraz zadbać o atrakcyjność planu zajęć. Treningi indywidualne prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów osobistych są w stanie przynieść sukces, bez ponoszenia żadnej porażki. Dodatkowo, skuteczna motywacja to atut treningów personalnych, ponieważ wykupiony karnet na siłownię często nie jest wystarczającym bodźcem do pojawienia się na siłowni.

Czym powinien charakteryzować się trener personalny?

Z pewnością dobry trener osobisty powinien charakteryzować się rozległą wiedzą nie tylko na temat konkretnych treningów czy ćwiczeń, ale również wiedzą na temat ciała człowieka, jego organizmu. Ponadto, trener indywidualny powinien posiadać wiedzę stricte dietetyczną. Często w cenie trenera osobistego jest również profesjonalnie ułożona dieta. Trudno jest wybrać trenera personalnego, dlatego warto odbyć kilka rozmów, by trafić w końcu na tego jedynego, który ułoży dobry plan treningowy i będzie w stanie poświęcić Ci maksimum potrzebnego czasu.

Ile kosztuje trening personalny?

Cena treningu personalnego to ruchome widełki, jednak osobisty trener personalny Warszawa kosztuje od 100 do 200 zł za 60 minut. Jeśli jest się zdecydowanym, można wykupić cały pakiet treningów na kilka tygodni, w zależności od tego, co oferuje dana firma. Więcej na temat odchudzania, modelowania sylwetki i trenerów personalnych przeczytasz na stronie https://warsaw-trainer.pl/trening-odchudzajacy-jak-schudnac-zdrowo-i-na-stale/.

undefined