Oświetlenie samochodowe ma ogromny wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego konieczne jest zamontowanie odpowiednich żarówek, dostosowanych do warunków na drodze. Ciekawą opcję stanowią żarówki H1 LED – na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Gdzie znajdziesz najlepsze modele? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Gdzie stosuje się żarówki H1 LED?

Żarówki H1 są przeznaczone do montażu w przednich reflektorach pojazdu, a konkretnie w światłach drogowych, mijania oraz przeciwmgielnych. Stosuje się je w rozmaitych pojazdach. Korzystają z nich zarówno właściciele samochodów osobowych, jak i ciężarowych, a także autobusów czy kamperów. To najstarszy typ żarówek wykorzystywanych w motoryzacji.

Użytkownicy coraz częściej decydują się na żarówki H1 LED – dlaczego? Ten typ oświetlenia doceniany jest m.in. za oszczędność i wydajność. Żarówki LED wyróżnia dłuższa żywotność, co oznacza, że rzadziej trzeba je wymieniać. Co więcej, emitowane przez nie światło jest zdecydowanie najbardziej zbliżone do naturalnego, a także intensywniejsze, co przekłada się na komfort jazdy, szczególnie nocą.

Jak wybrać najlepsze żarówki H1 LED?

Jedną z najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać podczas zakupu żarówek, jest temperatura barwowa. To właśnie ten parametr warunkuje kolor emitowanego przez nie światła. Zasada jest prosta – im wyższa wartość, tym chłodniejszy odcień uzyskasz. Pamiętaj, że przepisy prawa przewidują możliwość zamontowania żarówek o temperaturze nie wyższej niż 8000 K. Duże znaczenie mają też takie parametry jak moc i napięcie żarówek. Żarówki przeznaczone do samochodów osobowych powinny wyróżniać się napięciem 12 V, a do ciężarowych – 24 V.

Gdzie można kupić żarówki H1 LED?

Żarówki stosowane w pojazdach powinny być niezawodne. Właśnie dlatego należy kupować modele od znanych producentów, co jest gwarancją najwyższej jakości. Obecnie zakupu możesz dokonać nawet w internecie. Prym w tym obszarze wiodą takie marki jak XSTORM® czy FATEEYE – znajdziesz je np. w e-sklepie SKLEPLEDY®. W kategorii: https://sklepledy.pl/zarowki-led-h1 zebrano modele wyposażone w innowacyjny dekoder Canbus, dzięki któremu nie wyświetla się błąd spalonej żarówki. Emitowane przez nie światło jest jasne i mocne. Nie powoduje też zakłóceń i szumów radia. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego oświetlenia w dużym stopniu warunkuje bezpieczeństwo podczas jazdy. W tym obszarze nie ma miejsce na kompromisy!