Rolety zewnętrzne zostały stworzone dla osób ceniących sobie prywatność oraz bezpieczeństwo. To także świetne osłony okienne przed słońcem w bardzo gorące dni. Rolety wewnętrzne również się do tego nadają, jednak te nie ochronią twoich okien przed ulewą czy niebezpiecznym gradem. W tym artykule poznasz różne rodzaje rolet zewnętrznych oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

Rolety antywłamaniowe RC2

Rolety antywłamaniowe RC2 cechują się bardzo wytrzymałym pancerzem wykonanym z profili ekstrudowanych PE41. Dzięki temu są bardzo odporne na wszelkie warunki atmosferyczne oraz uderzenia. System przeszedł również pomyślnie testy, które świadczą o tym, że rolety są całkowicie odporne na włamania za pomocą śrubokręta czy klina. Roleta okienna została wyposażona we wzmocnioną konstrukcję prowadnic, co skutecznie utrudnia demontaż pancerza. Dodatkową cechą, jaką posiadają rolety zewnętrzne jest izolacja akustyczna. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziesz się uciążliwych odgłosów jeżdżących aut czy wieczornych imprez sąsiadów. Sprawdź naszą ofertę tego artykułu z naszej strony internetowej https://dopasujrolety.pl/rolety-zewnetrzne/51-rolety-antywlamaniowe-klasy-rc2.html

Rolety okienne a pancerze do rolet

Żaluzje aluminiowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szczególnie dbają o stan swoich okien. Jeśli martwisz się, że trudne warunki atmosferyczne sprawią, że Twoje okna szybko się zniszczą, pancerze do rolet to produkt dla Ciebie. Rolety okienne dzień noc wypełnione są pianką PCV, która zapewnia idealną izolację termiczną, co z pewnością sprawi, że ciepło nie będzie już uciekało przez drobne szczeliny w oknach. Nadadzą się zarówno do zwykłych okien jak i okien dachowych. Na naszej stronie internetowej produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny na https://dopasujrolety.pl/rolety-zewnetrzne/53-pancerze-do-rolet.html i wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb.

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Jakie wybrać?

Rolety wewnętrzne takie jak rolety rzymskie, rolety wolnowiszące czy rolety plisowane używane są przede wszystkim do ochrony przed słońcem oraz ze względów estetycznych.

Do domów wolnostojących polecamy wybrać te zewnętrzne, gdyż niosą one za sobą wiele korzyści. Tak jak te wewnętrzne, działają jako rolety zaciemniające. Oprócz tego dobrze izolują hałas oraz zabezpieczają przed włamaniem podczas nieobecności gospodarza.

Do dwóch podstawowych typów rolet zewnętrznych zaliczamy nadtynkowe, nadstawne oraz nadprożowe. Te pierwsze charakteryzują się brakiem ingeracji w aktualny stan budynku. Co znaczy, że możesz zdecydować się na nie mimo ukończonej elewacji. Nadstawne montuje się w ramie okna podczas wymiany stolarki okiennej, a rolety nadprożowe stosuje się w nowych budynkach – szczególnie polecane są do domów energooszczędnych i pasywnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie odwiedź naszą stronę http://oskzg.pl/jakie-rolety-zewnetrzne-wybrac/ i sprawdź jakie artykuły możesz znaleźć w naszej ofercie.

undefined