Wystrój domu czy mieszkania wpływa nie tylko na jego estetykę, ale i na nasze samopoczucie. W ładnie urządzonych i gustownie zaaranżowanych wnętrzach czujemy się lepiej, łatwiej odpoczywamy i relaksujemy się. Marząc o pięknych aranżacjach, warto porzucić sztampowe rozwiązania i postawić na designerskie meble. Jakie wybrać? Jakie meble zmienią styl wnętrza i nadadzą mu charakteru?

Stylowe meble zmienią charakter wnętrz

Mebli nie może zabraknąć w żadnym domowym wnętrzu. Miejsce na nie musi się znaleźć nawet w najbardziej minimalistycznej i oszczędnej aranżacji. Z racji tego, że zajmują one najwięcej przestrzeni, to nadają pomieszczeniu charakteru i klimatu. To, jaki będzie, zależy od stylu wyposażenia. Możesz zdecydować się na ten hołdujący naturze i oszczędności, czyli skandynawski, postawić na nowoczesny design lub też sięgać po meble glamour, których pierwsze imię brzmi luksus. Ciekawym pomysłem będzie również połączenie mebli w różnym stylu i stworzenie aranżacji eklektycznej. Pamiętaj, że chcąc odmienić wygląd domu, nie musisz wymieniać całego wyposażenia. Wystarczy, że dołożysz jedne fotel lub postawisz na nową kanapę, którą wybierzesz na https://furniro.pl/. Ta prosta i z pozoru niewielka zmiana wprowadzi do wnętrza powiew świeżości i nowości.

Nowoczesna kolorystyka — jak odmieni twoje wnętrza?

Charakter wnętrza odmieni też zmiana szaty kolorystycznej. Jeśli chcesz podążać za trendami, w tym sezonie postaw na barwy ziemi, które symbolizują harmonię i spokój. Do salonu lub sypialni zastosuj brąz, lub zielenie, będące uniwersalnym wyborem. Równie ciekawie w domowych pomieszczeniach prezentuje się spokojna szarość, delikatne beże, czy złamana biel. Pamiętaj, że te barwy znaleźć mogą się nie tylko na ścianach, ale też pojawiać na tapicerce narożnika, fotela czy krzesła.

Modnym wyborem będzie także błękit, kojarzący się ze swobodą i świeżością. Ten odcień wprowadzi do wnętrza świeżość, harmonię, a także energię. Sprawi, że pomieszczenie stanie się jaśniejsze, przestrzenne, otwarte. Dla odważnych dobrem wyborem będzie natomiast odważna i energetyczna czerwień. Ten szlachetny kolor może zagościć na tkaninach tapicerki na kanapach czy fotelach. Czerwień pojawiać może się też jako ciekawy akcent kolorystyczny na ścianach. Jej jaskrawe i mocno nasycone odcienie polecane są do nowoczesnych wnętrz, natomiast te ciemniejsze np. bordo do pomieszczenia, w których ma królować elegancja, szyk i luksus.

Wybierz nowe dodatki i zmień charakter wnętrza

Nieocenioną pomocą w odmianie charakteru wnętrza są dodatki. Wystarczy, że na kanapie położysz kilka nowych poduch dekoracyjnych, położysz odmienną w kolorystyce narzutę, lub na stoliku kawowy ustawisz wazon czy świecznik, a wnętrze zyska inny klimat. Ciekawym wyborem będą też praktyczne dodatki takie jak pufy czy podnóżki. Nie tylko udekorują one przestrzeń, ale będą również pełnić rolę funkcjonalnego mebla. Dodatki aranżacyjne możesz dobrać tak, aby pasowały do wystroju lub wręcz przeciwnie – mocno z nim kontrastowały. Dobrym wyborem będzie postawienie na akcesoria powiązane z okazjonalnymi świętami czy porą roku.