Spawarka charakteryzuje się przejrzystym działaniem. Trzeba zacząć od tego, że urządzenie topi materiały, co prowadzi do ich trwałego zespolenia. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie spawarki nadają się do pracy z każdym typem metalu. Dlatego wybierając konkretne narzędzie, musisz zwrócić uwagę na jego technologiczne ograniczenia. Istnieją między innymi urządzenia TIG, czy też MMA. Szczególną popularnością cieszy się jednak inna spawarka, a jest nią migomat. Co powinieneś wiedzieć o tym sprzęcie?

Spawanie metodą MIG/MAG. Poznaj najważniejsze zalety!

Urządzenia MIG/MAG pozwalają uzyskać duże prędkości spawania, zachwycając jednocześnie efektywnością i dokładnością. Nic więc dziwnego, że narzędzia są wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i prawdziwych profesjonalistów. A to jeszcze nie koniec zalet – wszak migomaty umożliwiają pracę z materiałami o różnej grubości. Kolejnym atutem jest także prostota obsługi.

Jak działa migomat? Spawarka łączy uniwersalne metody

Jak sama nazwa wskazuje, spawarki MIG/MAG pozwalają łączyć przedmioty na dwa odmienne sposoby. Sprzęt cechuje się więc sporą uniwersalnością, Dlatego doskonale sprawdza się podczas domowych remontów, czy też prac konserwacyjnych. Migomat używany jest również w prawie każdej gałęzi przemysłu spawalniczego.

Metodę MAG stosuje się do łączenia stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Jako gaz osłonowy wykorzystywana jest substancja chemicznie aktywna (na przykład dwutlenek węgla). Technika MIG służy zaś do spawania aluminium, magnezu, miedzi i innych metali nieżelaznych. W tym przypadku używa się chemicznie obojętnego gazu osłonowego, takiego jak argon lub hel.

Jaką spawarkę kupić do domu? Migomat sprawdzi się idealnie!

Chciałbyś zakupić porządną spawarkę? Najpierw powinieneś się dowiedzieć, jaki migomat najbardziej przyda się w domu. Istotnym parametrem jest cykl pracy – pokazuje on, ile czasu możesz spawać bez żadnej przerwy. 45% oznacza na przykład, że po 4,5 minutach migomat potrzebuje 5,5 minutowego odpoczynku. Czy to wystarczy do zwykłego majsterkowania? Jak najbardziej!

Co zaś z napięciem? Urządzenie pracujące na zasilaniu wynoszącym 230 V będzie odpowiednie. Takie spawarki zazwyczaj cechują się amperażem w przedziale od 150 do 250 A. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić bardziej zaawansowany sprzęt. Będzie się on charakteryzował znacznie większymi możliwościami. Gdzie jednak znaleźć najlepsze migomaty? Spaw Arena to sklep, który posiada różnorodny i solidny asortyment. Duży wybór spawarek na pewno Cię zachwyci!