Mopy parowe cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Z założenia szybko i skutecznie czyszczą różnego rodzaju powierzchnie. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia. Czy warto zdecydować się na zakup mopa parowego Vileda? Czy jest to sprzęt godny uwagi?

Jak działa parowy mop Vileda?

Parowy mop Vileda ma prostą, kompaktową budowę. Wyposażony jest w grzałkę, która podgrzewa wodę znajdującą się w środku. Ta dociera do podłogi pod wpływem wysokiego ciśnienia. Nie ma tutaj konieczności sięgania po żadne środki chemiczne. Para wodna jest w stanie zabić do 99,9% bakterii. 

Mopy parowe dobrze sprawdzają się na powierzchniach różnego rodzaju. Są chętnie wykorzystywane w domach i biurach. Radzą sobie z płytkami ceramicznymi i panelami. Bez problemu docierają do trudniej dostępnych miejsc. 

Jakie zalety mają mopy parowe?

Przede wszystkim mając parowy mop Vileda, nie trzeba już wykorzystywać żadnych płynów do podłóg. Sama para jest tak intensywna, że usuwa z posadzki wszystkie bakterie. Rączka jest ergonomiczna i można nią bez problemu manewrować. Mop nie zostawia po sobie smug i zacieków. Pozwala na regulację pary. Dzięki temu można dopasować stopień zawilgocenia do danego typu podłogi. Mop parowy Vileda ma jeszcze jedną zaletę – do pracy gotowy jest niemal natychmiast po podłączeniu do prądu. 

Jak umyć podłogę przy pomocy mopa parowego Vileda?

Obsługa mopa parowego jest banalnie prosta. Na starcie trzeba napełnić zbiornik wodą – detergenty nie są konieczne. Potem urządzenie należy podłączyć gniazdka i włączyć odpowiedni przycisk na jego obudowie. Po zapaleniu się lampki sprzęt jest gotowy do pracy. Można potem wyregulować jego mocy, dopasowując ją do aktualnych potrzeb.

Jak szybko pozbyć się zabrudzeń przy pomocy mopa parowego Vileda? Wystarczy wykonywać nim ruchy posuwowe i półkoliste, a więc takie jak w przypadku standardowego mopa do podłogi. Tak można bez problemu wyczyścić w zasadzie każdą powierzchnię.