Z jednego, bardzo prostego powodu – możliwości łatwego i szybkiego zaciągnięcia. Można to zrobić na dwa sposoby – albo udając się do placówki, albo przez Internet. Bez względu jednak na wybraną opcję, można to zrobić bez zbędnych formalności. Najczęściej jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Nie potrzeba zaświadczenia o zarobkach ani innych „papierków”.

Kredyt w banku czy szybka pożyczka?

Instytucje pozabankowe udzielają zazwyczaj pożyczek w niewielkich kwotach, na krótki okres spłaty. Wszystko jednak zależy od konkretnego pożyczkodawcy, ponieważ istnieją również tacy, którzy w swojej ofercie posiadają produkty długoterminowe. Ogólnie firmy pożyczkowe są elastyczne i otwarte na negocjacje z klientami. Zarówno interesantowi, jak i firmie zależy przecież na przyjemnym i łatwym przeprowadzeniu całego procesu. W ten sposób instytucje pozabankowe budują zaufanie wśród klientów, którzy gdy będą zadowoleni, z pewnością wrócą do tej samej firmy.

Dobre wrażenie w przypadku firm pożyczkowych powinno być budowane od samego początku, gdyż jeszcze kilka lat temu produkty takie jak chwilówka owiane były złą sławą. Miła i fachowa obsługa, przejrzyste warunki umowy, a także szybkość i sprawność całego procesu decydują o tym, czy klient będzie zadowolony i powróci po kolejne pożyczki. Tego rodzaju pożyczka to szybka gotówka, a więc ogromne znaczenie ma czas od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy. Zazwyczaj cała procedura trwa do kilkunastu minut.

Gotówka na już

Decyzja instytucji wydawana jest w sposób niezwykle szybki i bez niepotrzebnych formalności. Czyli zupełnie inaczej niż w bankach, w których panują restrykcyjne zasady. Właśnie z tego względu klienci bardzo często wybierają firmy pożyczkowe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy potrzebna jest im gotówka „na już”.

Instytucje pozabankowe dzięki temu zyskały i wciąż zyskują na popularności. Ich dodatkowym atutem jest dużo łagodniejsze traktowanie sytuacji finansowej klienta. Nie trzeba wyróżniać się idealną historią kredytową, aby otrzymać szybką pożyczkę. Niespodziewane wydatki mogą przydarzyć się tak naprawdę każdemu. Warto wtedy udać się do firmy pożyczkowej zamiast do banku i uzyskać wsparcie finansowe. Można to również zrobić przez Internet, co jest jeszcze wygodniejsze i szybsze.