Woman in green midi dress with floral pattern apparel

Jak dobrać sukienkę odpowiednio do swojej figury? Na starcie trzeba określić kształt sylwetki. Kreacja we właściwym fasonie jest w stanie podkreślić jej atuty i zamaskować ewentualne mankamenty. Zatem jakie są podstawowe zasady doboru sukienki do figury?

Jakie sukienki pasują do figury klepsydry?

Zdaniem wielu osób klepsydra to najdoskonalsza z figur. Typowe dla niej są wydatne piersi i biodra oraz ładne wcięcie w talii. Tak jest niezależnie od noszonego na co dzień rozmiaru. Warto to podkreślić odpowiednią sukienką. Z pewnością strzałem w dziesiątkę są w tym przypadku modele z rozkloszowanym dołem, które nawiązują do stylistyki retro. Są to fasony bardzo kobiece i modne.

Na figurze klepsydry dobrze prezentują się zawsze sukienki kopertowe. Są to kreacje wiązane w talii i z dekoltem w kształcie litery V. Ten zresztą świetnie sprawdza się przy większych biustach. Klepsydry zdecydować się też mogą na sukienki dopasowane do ciała np. z ołówkowym dołem.

Sukienki a figura gruszki

Figura gruszki charakteryzuje się szerszymi biodrami i węższymi ramionami. Cały ciężar sylwetki znajduje się na dole. Można to na szczęście zniwelować przy pomocy odpowiedniej sukienki. Najlepszym wyborem są modele z wieloma ozdobami, printami w górnej części. Wtedy wzrok skupia się na ramionach, a nie biodrach.

Panie o filigranowej górze postawić mogą na modne rękawy hiszpańskie lub dekolt w kształcie łódki. Dekolt w kształcie litery V nie jest konieczny, bo gruszki mają na ogół niewielkie biusty. Eksperci polecają w tym przypadku sukienki z nieco luźniejszym dołem. Nie musi mieć on od razu kształtu litery A. Powinien jednak luźno spływać po biodrach. Sprawdzą się kreacje kopertowe i koszulowe.

Które sukienki sprawdzą się przy figurze jabłka?

Figurę jabłka mają panie o nieco bardziej okrągłym brzuszku. Nie ma tutaj niestety wcięcia w talii. Jeszcze kilka lat temu stawiano wówczas na sukienki w kształcie litery A. Jednak nie zawsze sprawdzają się dobrze. Przy większych rozmiarach kreacje oversize wcale nie są dobrym rozwiązaniem.

Jakie sukienki pasują do figury jabłka? Warto zdecydować się na modele, które optycznie stwarzają wcięcie w talii. To świetny sposób wyrównanie proporcji sylwetki. Jabłka mają często ładne, zgrabne nogi i warto ten fakt wykorzystać.

Dobrym wyborem są na pewno sukienki w stylu empire – odcinane pod biustem. Podkreślają bowiem najwęższą część sylwetki. Czasem łączy się też jasną górę z ciemnym dołem.

Figura prostokąta – na jaką sukienkę się zdecydować?

Typów kobiecych sylwetek jest naprawdę sporo. Kolejnym przykładem jest prostokąt. Mowa tutaj o figurze chłopięcej. Mają ją panie szczupłe pozbawione wcięcia w talii. Także i w tym przypadku sprawdzają się sukienki, które dzielą sylwetkę na dwie części. Góra może być jaśniejsza, a dół ciemniejszy, a więc tak jak przy figurze jabłka.

Sylwetka tego typu jest dość zgrabna, a więc pozwolić sobie można na kreację dopasowaną do ciała. Warto przy okazji zadbać o wspomniane odcięcie w talii. Może być to drapowanie materiału lub aplikacje umieszczone na wysokości biustu i bioder. Jak zawsze sprawdzi się też sukienka kopertowa, bo jest bardzo uniwersalna. Pasuje do każdego typu sylwetki.

Kluczem do sukcesu jest znalezienie sukienki dopasowanej do swojej figury. W sklepie internetowym https://she-you.com.pl/ każda kobieta z pewnością kupi kreację odpowiednią do swoich aktualnych potrzeb. Znaleźć tam można sukienki idealne do noszenia na co dzień i modele przeznaczone na specjalne okazje.