Każdy rodzic mierzy się z wielkim wyzwaniem zakupu butów dla swoich dzieci. Muszą być wygodne, zapewniać swobodę ruchów, a jednocześnie wspierać prawidłowy rozwój małych stóp. Niezależnie od pory roku, buty powinny być właściwie dobrane – dlatego też nie należy pozostawiać ich zakupu przypadkowi. Czym więc kierować się przy zakupie butów dziecięcych? Podpowiadamy poniżej.

Buty dziecięce – jak dobrać najlepsze?

Dzieci bardzo szybko rosną – dlatego przed każdym zakupem butów koniecznie zmierz długość stopy swojej pociechy. Zbyt małe nie tylko będą dla malucha niewygodne, ale przede wszystkim mogą powodować deformacje jego stóp w przyszłości.

Prawidłowo dobrane buty powinny być o 5-12 mm dłuższe od stopy dziecka. Maluch musi czuć w nich swobodę podczas poruszania palcami. W związku z tym czubki powinny być wystarczająco szerokie. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia podeszwy – swobodę poruszania zapewnią mu elastyczne modele, które jako dorosły będziesz mógł zgiąć palcami.

Istotny jest też materiał, z którego wykonane jest obuwie dla dziecka – powinien być oddychający, dzięki czemu nawet intensywna zabawa nie doprowadzi do pocenia się jego stóp. Wybierz też takie buty, które mają sztywny zapiętek, dzięki czemu pięta Twojego dziecka będzie ustawiona prawidłowo i pozostanie stabilna.

W temacie zapięcia rynek oferuje wiele możliwości – możesz wybierać między sznurówkami a rzepami. W tej kwestii sugeruj się głównie preferencjami swojej pociechy.

Czy warto kupować markowe buty dziecięce?

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto inwestować w markowe buty dziecięce. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak. Co jednak bardzo ważne – maluchy nie powinny nosić używanych butów. Każdy z nas ma inną budowę anatomiczną stopy, a obuwie się do niej dopasowuje. Zatem w trosce o prawidłowy rozwój swojej pociechy powinieneś postawić na nową parę. Zwróć uwagę na fakt, że Twoje dorastające dziecko będzie nosiło buty relatywnie często. Markowe modele to zatem inwestycja. Zazwyczaj wykonane są z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą solidne, a jednocześnie zgodne z najnowszymi trendami i wymogami związanymi z bezpieczeństwem.

Buty dziecięce w 100% dopasowane do potrzeb najmłodszych znajdziesz także online, np. w e-sklepie Palladium Boots – innowacyjne technologie, jakie ta marka stosuje w procesie produkcyjnym, to gwarancja wsparcia prawidłowego rozwoju stóp Twojego dziecka.