Czy mogę wziąć tabletkę przeciwbólową po alkoholu?

To zależy od rodzaju środka przeciwbólowego.

tabletki przeciwbólowe z alkoholem?
Czy można łączyć tabletki przeciwbólowe z alkoholem?

JEDNAK PAMIĘTAJMY! Alkohol sam w sobie jest toksyczny, do tego tabletki przeciwbólowe dodatkowo obciążają nasz organizm, szczególnie wątrobę, którą możemy uszkodzić łącząc alkohol z środkami przeciwbólowymi.
Zazwyczaj jest bezpieczne przyjęcie tabletki przeciwbólowej, dostępnej bez recepty, takiej jak na przykład paracetamol lub ibuprofen. Jednak należy pamiętać, aby nigdy nie przekraczać zalecanej dawki, szczególnie jeśli wcześniej spożywaliśmy alkohol. Może to powodować złe skutki dla naszego zdrowia.

W przypadku przyjmowania leków przeciwbólowych na receptę na przykład zawierających kodeinę lub tramadol zdecydowanie nie powinno się ich łączyć z alkoholem. Może to spowodować bardzo poważne skutki dla naszej zdrowia, lub nieprzyjemne, takie jak senność, osłabienia. Pamiętaj – nie przyjmuj tabletek na receptę w połączeniu z alkoholem!

Wyraźną informację na temat tego czy możemy łączyć środki przeciwbólowe z alkoholem powinniśmy znaleźć na załączonej w opakowaniu ulotce z informacjami jak przyjmować środek przeciwbólowy. Dla pewności zawsze możesz zapytać farmaceutę o informację.