Podhale to od wielu lat jeden z najpopularniejszych kierunków urlopowych. Z racji tego, że polskie góry nie są bardzo wysokie, mają wiele do zaoferowania turystom w każdą porę roku. Wiosna to czas kwitnienia krokusów w Dolinie Chochołowskiej, lato przyciąga fanów długich wędrówek i miłośników sportów rowerowych, jesień to okres najpiękniejszych widoków, co stanowi gratkę dla fanów fotografii, natomiast zima jest czasem szczególnie wyczekiwanym przez entuzjastów narciarstwa i pozostałych sportów śnieżnych. Wiele Polaków jako oczywisty kierunek podaje Zakopane, będące swoistą stolicą polskich gór. Jednakże nieopodal Zakopanego znajduje się niewielka miejscowość zwana Bukowiną Tatrzańską, która słynie z leczniczej wody termalnej i wielu innych ciekawych atrakcji.

Dobroczynny wpływ wody termalnej na zdrowie

Woda termalna jest jednym z największych dobrodziejstw, które skrywają Tatry. Termy Bukovina są miejscem wyjątkowym, gdzie można zażyć kąpieli zdrowotnych i skorzystać z szeroko zakrojonego wachlarza usług Wellness&SPA. Bogate w zróżnicowane minerały źródła wody zapewniają relaks i potrafią pozytywnie wpłynąć na fizjologię ludzkiego organizmu. Badania dowodzą, że Termy Bukovina wyróżniają się na tle podobnych obiektów przede wszystkim dzięki korzystnemu bilansowi jonowemu, który umożliwia nie tylko odpoczynek, ale również skuteczną rehabilitację. Należy podkreślić, że po wielokrotnym przebadaniu próbek z wodą, naukowcy potwierdzili obecność: sodu, wapnia, chloru, potasu, siarki, magnezu oraz chromu. Wysoka mineralizacja wody wykazuje pozytywny wpływ na cały układ mięśniowo-kostny. Idealnym uzupełnieniem leczniczych kąpieli jest profesjonalna strefa SPA, której oferta opiera się głównie na masażach wykonywanych przez certyfikowanych specjalistów. Również zabiegi na twarz i ciało przeprowadzane są pod okiem doświadczonych kosmetologów.

Bukowiańskie Centrum Kultury – Dom Kultury

Niezwykły ośrodek z powodzeniem pełni misję dydaktyczną poprzez liczne koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Będąc w Centrum można również podziwiać góralskie rękodzieło, które jest owocem pracy najwybitniejszych podhalańskich rzemieślników. Ponadto, to miejsce które w szczególny sposób pielęgnuje folklor polskich gór, a więc przechowuje wiele pamiątek związanych z historią regionu i prowadzi wystawę barwnych strojów ludowych.

Zagroda Sołtysów

Ośrodki mieszkalne, które świetnie zachowane, umożliwiają na zapoznanie się z tradycyjną architekturą Podhala. Pozwala na dostrzeżenie różnic w sposobie życia górali i innych ludów zamieszkujących przed laty Polskę. Zwiedzanie historycznych obiektów będzie stanowiło uzupełnienie aktywnego wypoczynku na wielu okolicznych stokach. 

Podsumowanie

Bukowina Tatrzańska to miejscowość, która przyciąga nie tylko wspaniałymi widokami Tatr i historią regionu prezentowaną w kilku ośrodkach, ale przede wszystkim dobroczynną wodą termalną. Termy Bukovina od lat dbają o satysfakcję gości,  poprzez regularne badania wody oraz wprowadzanie nowych propozycji, zarówno do oferty basenów, jak i kompleksu SPA.