Właśnie zacząłeś jeździć konno? Chcesz zainwestować w profesjonalne akcesoria? Jednym z niezbędnych elementów osprzętu jeździeckiego jest potnik. Odpowiednio dobrany zapewnia komfortową jazdę i dba o grzbiet zwierzęcia. Czytaj dalej i dowiedz się, czym kierować się podczas zakupu czapraka dla konia.

Czapraki dla koni, czyli co?

Czaprak dla konia to rodzaj materiałowej podkładki, która umieszczana jest pod siodłem na grzbiecie zwierzęcia. Główną funkcją tego typu sprzętu jest ochrona skóry przed otarciami i podrażnieniami, do których może dojść podczas jazdy. Co więcej, akcesorium doskonale chłonie pot. Dzięki temu do pozostałych elementów ekwipunku nie dostaje się wilgoć. Czaprak może pełnić także funkcję ozdobną.

Jak wybrać czapraki dla koni?

Decydując się na zakup czapraka dla konia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które umożliwią wybór modelu dopasowanego do własnych potrzeb. Oto najważniejsze kwestie, którymi powinieneś kierować się podczas wyboru potnika.

1. Jakość produktu

Wybierając czapraki dla konia, kieruj się sposobem wykończenia i jakością użytych materiałów. Tkaniny powinny być trwałe i wytrzymałe, a ponadto szybkoschnące oraz przepuszczające powietrze.

2. Rozmiar

Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Potnik nie może być ani za krótki, ani za długi.

3. Rodzaj siodła

Akcesorium dopasuj do siodła. Inny model wybierzesz do modeli ujeżdżeniowych, odmienny do skokowych.

4. Wygląd

Choć design czapraka nie ma znaczenia dla walorów praktycznych akcesorium, to jednak jest istotnym elementem, mającym wpływ na wybór. Potnik możesz więc dopasować do stroju, kolorystyki wyposażenia czy barw klubowych.

Gdzie kupić czapraki dla koni?

W dobrej jakości czapraki dla koni zaopatrzysz się wyłącznie w sprawdzonych i zaufanych sklepach internetowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sprzęt jest oryginalny i zgodny z opisem. Co więcej, zakupy w takich miejscach zrobisz w dogodnej dla siebie chwili, bez wychodzenia z domu.