Wykonanie prac remontowych lub budowlanych często wymaga dostania się na większą wysokość. Zależnie od tego nad czym pracujemy, można to zrobić na wiele sposobów. Możemy użyć podnośników, lin czy też rusztowań. Każde z tych rozwiązań dedykowane jest w inne miejsca, a także zapewnia zróżnicowany poziom bezpieczeństwa.

Rusztowanie – największe korzyści

Przede wszystkim rusztowanie zapewnia stały i bezproblemowy dostęp chociażby do elewacji budynków na czas remontu, a także zabezpiecza otoczenie we właściwy sposób przed potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami. Stały i bardzo łatwy dostęp na długi czas do całej elewacji budynku to najważniejsza korzyść płynąca z montażu rusztowania.

Wady rusztowań

Oczywiście rusztowanie nie będzie rozwiązaniem doskonałym. Przede wszystkim należy pamiętać, że jego rozłożenie zabiera nieco czasu, a więc nie wykorzystamy go do tych prac, w których działać musimy raczej szybko. Dodatkowo za pomocą rusztowania nie będziemy w stanie dotrzeć wszędzie. W przypadku budynków o skomplikowanej bryle czy też miejsc trudno dostępnych raczej wykorzystać będziemy musieli podnośniki aniżeli klasyczne rusztowania. Ta lista wad nie jest jednak zbyt długa i sprawia, że w wielu pracach budowlanych i remontowych nadal to właśnie rusztowanie pozostaje pierwszym wyborem wykonawcy.

Pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu rusztowań

Absolutnie każde rusztowanie musi zostać odpowiednio zabezpieczone w czasie montażu, a także regularnie sprawdzane. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować sobie i swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie prac przy elewacji budynków na wysokości. Dodatkowo dobrze jest zamontować odpowiedniej jakości siatki materiałowe w celu ewentualnego wychwycenia przedmiotów spadających z wysokości, mogących potencjalnie zagrażać osobom znajdującym się w bliskim otoczeniu. Przede wszystkim w gęstej zabudowie miejskiej jest to konieczność. Dodatkowo pamiętajmy o bezpiecznym wygrodzeniu terenu naszych prac.

Wynajmij rusztowanie w solidnej firmie

Firmy wynajmujące sprzęt budowlany zwykle dysponują również rusztowaniami wysokiej jakości, wykonanymi z bezpiecznych materiałów, których użytkowanie będzie pewne dla naszych pracowników. Bardzo często również będziemy mogli zamówić taką usługę wraz z montażem w wyznaczanym miejscu. Dzięki temu zyskamy jeszcze większą pewność, że całość prac przeprowadzona jest w sposób absolutnie bezpieczny i z zachowaniem wszelkiego rygoru BHP. Rusztowania w Ostap.pl to zawsze doskonała jakość techniczna, szybki dowóz i montaż w koniecznym miejscu.

undefined